Televisie-programma Zembla wijdt de uitzending van komende donderdag aan de macht van de supermarkten en de gevolgen daarvan voor de productie van voedsel.
Iedere dag proberen supermarkten ons te verleiden met stuntprijzen en mega-aanbiedingen, stelt de redactie van het Vara-programma op haar site. 'Supermarkten voeren een prijzenoorlog met elkaar om de gunst van de consument te winnen. We moeten geloven dat zij echt de goedkoopste zijn. Goedkoper dan de concurrenten.'
Supermarkten sluiten doorgaans scherpe deals met de voedselfabrikanten. Het gevolg is dat brood, groente en vlees zo goedkoop mogelijk moet worden geproduceerd. Dat scheelt de consument geld bij de kassa, denkt hij. Maar is dat wel zo, vraagt Zembla zich af? En wie betalen de echte prijs van onze boodschappen?
De uitzending is te zien op 09 januari 2014 om 21:10 uur op Nederland 2.
Zembla zond in september een programma uit over sjoemelen met vlees, ook werd in 2012 een reportage uitgezonden over voedselverspilling.