Atria haalt beursmiljoenen op

13 augustus 2012 Caroline Plas van der

HELSINKI - Het Finse vleesconcern Atria heeft via een geslaagde aandelenemissie 115 miljoen euro opgehaald aan de beurs in Helsinki.

De versterking van het vermogen is volgens Atria nodig in verband de expansieplannen van het concern in de Oostzeeregio. De Finnen blijven mikken op bedrijfsovernames.

Hiermee wil het met name groeien in de Russische markt, waar het bedrijf al een leidende rol claimt in de regio St. Petersburg. In Gorelovo (R) is Atria pas begonnen met de bouw van een nieuwe productievestiging annex distributiecentrale à 70 miljoen euro. In de fabriek in Sinyavino wordt 10 miljoen euro gestoken.

Sardus

Een belangrijke overname eerder dit jaar was de aankoop van het Zweedse voedingsbedrijf Sardus, fabrikant van diepvriesproducten, vleeswaren en gemaksvoedsel.

De twee leverancierscoöperaties achter Atria hebben elk voor ruim 20 miljoen euro ingetekend op de emissie, waardoor tevens de liquiditeit van de aandelen aan de beurs wordt opgekrikt.

Lees ook:

Atria koopt Zweedse Sardus (21 februari 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:

Alle berichten over Atria

Altijd op de hoogte blijven?