Epos en Slagerij Theo Rietveld toveren met vlees

17 oktober 2024 Xandra Veltman Gerrit de Heus
BEDRIJFSINFORMATIE | Slagerij Theo Rietveld, sinds 1927 gevestigd in Bodegraven, heeft een brede keus aan kwaliteitsproducten én is marketingtechnisch bijzonder goed ingericht. Je kunt geen productsoort missen. Thierry Rietveld, derde generatie slager, weet z’n klanten te verleiden, waarbij Epos graag een handje helpt.

Maaltijden, salades, soepen, vlugklaarproducten, borrelhapjes en veel vers vlees. De 37-jarige Thierry runt de onderneming samen met z’n broer Tony. “Hij verzorgt onze twee boerderijen. We houden diverse rassen rundvee. Wat nu sterk opkomt is het Parthenaiserund, smakelijk vlees en de runderen kunnen zelf afkalven. Ik ben verantwoordelijk voor de worstmakerij en de winkel. Werken met vlees is mijn grote liefde. Ik krijg er nooit genoeg van. De vleeswaren, de maaltijden, de mooie stukken vlees. Elke dag is anders, behalve dat we elke dag opnieuw de beste willen zijn zodat onze klanten terugkomen. En dat lukt. Mensen weten waar ons vlees vandaan komt en dat we alles, behalve het slachten, in eigen beheer hebben. Dat alleen al maakt verschil.”

Slagers in hart en nieren

Epos en slagerij Theo Rietveld (© Gerrit de Heus)

Zo’n acht jaar geleden is van twee winkelpanden één grote zaak gemaakt. Tot die tijd was dit een ‘ouderwetse’ vleesslagerij, nu staat er een vijftien meter lange toonbank en de enorme, aantrekkelijke maaltijdcarrousel met achttien varianten. “Daarin waren we de eersten van Nederland. Hij kan ronddraaien, wij scheppen naar wens op.” De nieuwe Epos rayonmanager Desley Teunisse is razend enthousiast. Desley is zelf slager in hart en nieren en werkte ruim tien jaar bij diverse slagerijen, waaronder een horecaslager en een worstmakerij. “Vanwege fysieke problemen zocht ik ander werk, met vlees natuurlijk. Bij Epos ben ik in een warm collegiaal bad terechtgekomen. Het is een heel ander facet van het ambacht. Maar ik ben erg nieuwsgierig en het is zo’n plezier om andere slagers te ontmoeten en te ondersteunen. Alleen al van deze samenwerking met Thierry word ik vrolijk. Petje af voor dit bedrijf.”

Andersom werkt de familie Rietveld al vanaf het begin samen met Epos, zegt Thierry. “Bij sommige producten voel je je nu eenmaal goed. De klanten houden van de smaken, we krijgen voortdurend inspiratie. Laatst gaf Desley een mooi lamsworstrecept. Zoiets vind ik leuk om uit te proberen en er dan desgewenst m’n eigen draai aan te geven. Ik blader ook graag door de receptenmap van Epos. We zijn in voor vernieuwing én we werken nog altijd met recepturen van worstsoorten van mijn grootvader. Die combinatie van oud ambacht en nieuwe vlugklaarproducten levert een gewild assortiment op. Vers, kleurrijk en lekker. Met als top drie de Epos babi panggangsaus, de maaltijdsaus ketjap en de saus Indiase stijl. Onze kleurrijke brede klantenkring kiest voor een bewust stukje vlees en voor vlugklaarproducten. Dan biedt Epos een steuntje in de rug met mooie maaltijdsauzen en inspiratie voor complete maaltijden.” Desley lacht: “Slager word je niet, dat ben je. En samenwerken is het leukste wat er is.” 

epos_logo

Epos Specerijen
Galvanistraat 20
3861 NJ Nijkerk
+31(0) 33 24 77190
www.epos-specerijen.nl

Altijd op de hoogte blijven?