Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

'Tijdwinst bij de vakman'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
4 reacties
17 januari 2008 12:24 uur
'Tijdwinst bij de vakman'

De opinie van Harrie Leijten uit Slagerswereld 01, 2008. Bent u het met de hoofdredacteur eens? Laat uw mening horen. Praat mee op onze  website of stuur uw mening per mail. Deze interactieve opties staan onder de tekst.

De ambachtelijke slager heeft in de afgelopen decembermaand de goodwill weten om te buigen naar omzet. Juist met de feestdagen wil de consument iets lekkers op tafel en daarvoor zijn ze toch aangewezen op de slager. Omdat dat de vakman is, de man die het ambacht beheerst.

Vakmanschap is de drijvende kracht achter de slagerij. Daarom besteedt Slagerswereld.nl hieraan veel aandacht. Ook dit nummer getuigt daarvan. Een goed kwaliteitsproduct is de basis van een gezonde ambachtelijke slagerij; voor een product gebaseerd op prijs is de consument aangewezen op het supermarktkanaal.
 
Prijs voor kwaliteit
Iedere consument weet dat kwaliteit zijn prijs heeft. De kwaliteitkopers gaan voor een goed stukje lekker en eerlijk vlees, voor specialiteiten, voor verrassingen uit het assortiment van de slager. Die nemen de moeite om speciaal voor het kopen van vlees naar de slager te gaan. Maar dat is maar een deel van de consumenten. En dan heb ik het niet over de prijskopers. Dat is niet de doelgroep van de slager. Maar wel diegenen die denken geen tijd te hebben om iedere keer speciaal naar een slager te gaan.
 
Verlies omzetten in winst
Hoe behoud je die consumenten, die wel de kwaliteit waarderen, maar zich geen tijd gunnen? Niet door vakmanschap alleen. Daarvoor moeten concepten worden bedacht. Nog meer inzetten op gemak! Het ‘tijdverlies’ dat ze denken op te lopen door speciaal naar de slager te gaan, omzetten in ‘tijdwinst’, door nog meer bereidingsgemak aan te bieden.
Die tijdwinst, gepaard gaand met het vakmanschap, zorgt ervoor dat de gehaaste klant ook buiten de decembermaand om, bij de slager blijft komen.
 
Harrie Leijten,
Hoofdredacteur Slagerswereld
 
 

4 Reacties

Ik ben net als Harrie echt benieuwd naar de reacties.Wie heeft de gouden tip? En daarbij denk ik niet aan langer open blijven. Hoewel er in de toekomst misschien ruimte is voor een verschuiving van de openingstijden?
Net als iedereen geef ik niet graag verworvenheden op ,ik ben liever 's avonds vrij en thuis.Franny
Franny van Linschoten @ 17-01-2008 23:10 uur
klant (smaak-)bewuster maken door goede info te geven aan de consument. waarom maakt de slager bijna alles zelf? , waarom snijd de slager het meeste vers van het mes?, geef de klant hierover uitleg en deze zal de produkten en de vakkennis beter waarderen en zodoende zal de bezoekfrequentie ook toenemen.
henk boersema @ 23-01-2008 17:26 uur
Als bakkersvrouw lees ik geregeld via internet de stukjes uit de Slagerswereld. Er zijn gewoon enorm veel raakvlakken, en we kunnen veel van elkaar leren.
Maar terzaqke. Wat voor de bakkerswinkel geldt, geldt net zo goed voor de slagerswinkel. Een goede uitstraling, met goed geschoold personeel, dat weet waar ze over praten. Vakkennis, service en vooral ook persoonlijke betrokkenheid bij de klant. De gouden tip? Begin bij jezelf. Laat zien waar je voor staat, ga ervoor en laat je niet ontmoedigen als op een ontzettend regeachtige dag de klanten eens wat minder makkelijk komen.
Of is dat te makkelijk gedacht?
Aeltsje de Groot @ 23-01-2008 21:09 uur
Lees het verhaal" Twee maal rood "over de lenderollade die zuur was .
Keurslager verstand van lekker vlees.
Goodwill kweken met de Kerst hoezo ?
H.J.Harms @ 25-01-2008 21:45 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.