De echte crisis moet naar mijn mening nog beginnen en ik ben zeer pessimistisch. En dat is niet de aard van deze jongen, maar ik volg dagelijks de berichten uit heel de wereld en daar komt al wekenlang geen enkel positief bericht binnen.
Domino-effect
De situatie verslechtert alleen maar met de dag. De financiële sector staat wereldwijd onder grote druk. En het is niet onwaarschijnlijk dat als er ergens een D-day domino-effect ontstaat, dat de banken holiday hebben er geen betalingsverkeer mogelijk is. Zorg voor cash geld zodat uw handel door blijft gaan. Ik hoop alleen niet dat we dit gaan zien en beleven.
Biertje
Vanmorgen was Sonja in de winkel en vroeg of ik haar nieuwjaarsdag eind van de middag een warme ham met warme honingmosterdsaus wilde bezorgen. Ze had een feestje. Sonja is het type vrouw waar weinig mannen nee tegen kunnen zeggen. Ze loenst een beetje, heeft een uitnodigende lach en steevast staat haar blouse iets te ver open. Of ik er om vijf uur kan zijn, dan staat er een lekker biertje voor me klaar. En ja hoor dit keer heeft ze mij ook weer ingepakt.
Een bekende landelijke kruiden- en sauzenfabrikant heeft van die kleine emmertjes die precies in een hotpot passen. Ideaal, een paar uur van tevoren aanzetten en klaar is Kees. Op de afgesproken tijd staat de hotpot op het aanrecht en de warme beenham in de klem.
Likje
‘Wat ziet de ham er lekker uit’, zegt Sonja. ‘Jij ook’, denk ik... ‘Jan, je bent er toch, zou jij de ham even willen aansnijden?’ En ik ben weer om.
‘Wat voor sausje heeft u erbij slager?’, vraagt de bejaarde moeder van Sonja. ‘Een zoete pittige saus, mevrouw.’ ‘Oh heerlijk, doet u mij er maar wat extra bij.’
Na een aantal gasten van beenham en saus voorzien te hebben, begint het gemopper. De saus is wel erg pittig. Niet te eten zo zout, proeft u zelf eens... Ik neem een likje, en bij mij slaan bij alle smaakpapillen en stoppen door. Ik kijk op het emmertje en zie het meteen: hamburgerpasta! Met de staart tussen de benen druip ik snel af, om het recht te zetten.
Het gaat u allen in 2009 naar den vleze.
Jan







