Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Aanzien

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 oktober 2011 08:41 uur
Aanzien

Graag wil ik de mensen bedanken die een stem op mij hebben uitgebracht in het kader van de posterwedstrijd Ieder z’n Vak. Die steun had ik nodig, want anders was een ander ambacht met de prijs weggelopen.

 

Ons ambacht kwam zo mooi in het zonnetje te staan en we kregen veel positieve mediaaandacht. Wij slagers laten ons niet meer in de hoek drukken, strijdvaardig met open vizier moeten wij fier ons ambacht laten overleven. Het mbo en hbo zitten te springen om supportcoaches. Dat zijn vakmensen die trots hun ambacht uitdragen en dat kan als stagebegeleider of door het geven van gastcolleges en presentaties over ons vak. Ambachten zijn de hoekstenen waar eenvoortvarende samenleving op rust. Ze zijn al terug te vinden in het oudste boek, de Bijbel. Van de eerste steenbewerkers tot de tempelbouwers van koning Salomo. Ambachtslieden uit het zuiverste hout gesneden, met aanzien, omdat zij de talenten die zij hadden gekregen leergierig en ambitieus ontwikkelden. Later in de middeleeuwen verzamelden in heel Europa eensgezinde vakbroeders zich in gildes, met een strak omlijnd opleidingsplan. Leerling, gezel en meester (na het afleggen van een proef). Wat waren deze mensen trots, zij hadden aanzien.

Dat respect voor de vakman moeten we weer terugveroveren. Het aanzien van een vmbo-school moeten we opschalen, want hier wordt de grondslag gelegd voor de jonge vakvrouw/-man om zich te ontwikkelen en door te groeien in het vak waar hun interesse ligt. Want als men iets leuk vindt, wordt men daar automatisch goed in. De bekroning moet dan de meestertitel zijn, met evenveel glans als een universitaire bul.

Er gloort echter wél iets moois aan de horizon voor de jonge vakman.Wij Keurslagers kennen het franchiseplan om talentvolle vakbroeders in het zadel te helpen. Omdat banken vaak terughoudend zijn met krediet verstrekken en ze niet de juiste mensen in huis hebben om de aanvraag te beoordelen. Er komt volgend jaar een middenstandsbank(De Kredietunie), waar startende ondernemers kansen krijgen. Want ondernemers in de ambachtseconomie moeten de motor van de BV Nederland draaiende houden.

Jan Joosten

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.