Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Keert het tij?

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
24 november 2011 14:09 uur
Keert het tij?

Mooier kon de grootste slagersbeurs van het land – de ‘VAS’ - niet beginnen. Voorzitter Sjaak van der Werff van de Verenigde Amsterdamse Slagersorganisatie (VAS) meldde maandag 7 november in zijn openingsspeech in de Amsterdamse Borchlandhal dat slagers sinds tijden weer extra klanten trekken.

Het is meer dan tien jaar geleden dat de branche terreinwinst boekte. Een feestje waard dus. In september 2011 was er een klantentoename van 5 procent ten opzichte van vorig jaar. Het betreft 70.000 huishoudens. Dit voor slagers verheugende nieuws heeft volgens Joop Holla van marktonderzoekbureau GfK te maken met de afname van vleesstunts door supermarkten. Op onze website Vleesmagazine.nl viel het nieuws in goede aarde. Een van de reacties: ‘Kwaliteit en goede service lonen. Mensen hebben tegenwoordig wat minder in de knip, dus willen ze weten wat ze kopen. Dat kan dat jongetje van 15 bij de vleesafdeling van de gemiddelde supermarkt je niet vertellen. Aan het eind van de rit zullen supermarkten veel terrein verliezen omdat ze expertise missen.’

Een andere reactie ging over de afname van kiloknallers bij de supermarkten: ‘Wel een goeie bak. Door Wakker Dier hebben slagers meer omzet. Doneren aan deze stichting!’ Het prijsverschil tussen supermarkt en slager is inderdaad kleiner geworden. Daarnaast is er na de zomer een mooie barbecueperiode geweest, waar de slager ook van heeft geprofiteerd. Voorzitter Ad Bergwerff van de Koninklijke Nederlandse Slagersorganisatie (KNS) hoopt dat er sprake is van een trendbreuk en dat de stijgende lijn doorzet. Dat is afwachten. Feit is dat consumenten zich meer en meer afvragen waar het vlees vandaan komt en voor kwaliteit gaan. En dan is de slager over het algemeen hét adres. Ook de NOS besteedde aandacht aan het opmerkelijke nieuws en interviewde Gildeslager Stefan Bles, die onlangs een derde winkel opende in de Achterhoek. Allemaal opbeurende berichten voor de slagersbranche en alsof het niet op kan: deze maand zijn er twee grote slagersfeesten gehouden. We staan in het dit nummer uitvoerig stil bij de verkiezing Slagerij van het Jaar en de VAS-beurs.
 

Edwin Rensen

Dit commentaar verscheen eerder in Vleesmagazine van november 2011.

1 Reacties

Time to face the music armed with this great infoarmiton.
Marilu @ 12-12-2011 14:42 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.