Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Keurslager Veenendaal maakt 'theater'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
27 mei 2008 09:52 uur

Niet meer in het centrum, wél een toename van klanten. Het overkomt Gert-Jan Veenendaal. Sinds november vorig jaar is zijn slagerij van de Singel verhuisd naar het Wheemplein in Nijkerk. Een gouden zet. Met een zee aan parkeerruimte vlakbij zijn modernere slagerij, zijn de omzetten structureel met 15% gestegen. ‘De klanten bestéden ook meer.’

1 Reacties

hele mooie slagerij echt!!!!
en ook een goede keus om een beter verkoop punt op te zoeken, dat doen meer slagers, je moet de supermarkt opzoeken in plaats van tegen hun benen te schoppen! heel goed(kost wel een beetje moet ik zeggen!)
maar voor zijn traiteur producten(zie foto) moet hij toch eens bij zijn collega slager gaan kijken in Den Helder!!
daar kan hij nog wat van leren!
positief bedoelt!
Jiany @ 17-06-2008 20:11 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.