Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Zorg om macht van Vion

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
12 juli 2007 11:31 uur
Zorg om macht van Vion
DOETINCHEM – Ruim veertig procent van de vleessector kijkt met een zorgelijke blik naar de toenemende macht van Vion. Dat blijkt uit de uitslag van de vorige Stelling op Meatandmeal.nl.

De stelling luidde: 'Vion wil vetsmelter Gebr. Smilde overnemen en het bedrijf wordt groter en groter. Er moet maar eens een einde komen aan die toenemende macht.'



43 Procent antwoordde daarop: 'Mee eens. Straks wordt de vleessector afhankelijk van één bedrijf: Vion.' Twaalf procent maakt het niet zoveel uit, zolang Eurocommissaris Neelie Kroes de handel en wandel van Vion maar goed in de gaten houdt. Nog eens 37 procent vindt het allemaal wel meevallen en steekt Vion juist een hart onder de riem.

Belachelijke situatie
De meeste slachterijen willen niet expliciet reageren op de toenemende macht van Vion. Frank Weyl van Weyl Beef Products wel. 'Hij spreekt over een 'belachelijke situatie'. 'Vion heeft het meeste geld verdiend aan de rendering van slachtproducten als de onze. Aan je grootste concurrent moet je voor vastgestelde tarieven leveren. In Nederland ben je verplicht je concurrent te sponsoren en met dat geld koopt het bedrijf nog meer macht. Dat zie je in geen enkele andere sector gebeuren.'

Lees het volledige verhaal in de nieuwste editie van Meat & Meal (juli 2007).

En stem mee met onze nieuwe stelling:
Kweekvlees (vlees dat wordt gekweekt in een laboratorium) is een doodlopende weg.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl