BOXTEL – Zestig chauffeurs van 'ND Logistics'/Christian Salvesen, dreigen op straat te komen door het verlies van een contract bij Vion-dochter Distrifresh. Distrifresh verzorgt de toelevering van vlees aan supermarkten.
De vakbonden hebben hierover een brandbrief gestuurd aan de directies van vervoersbedrijf Christian Salvesen en logistiek dienstverlener Distrifresh in Boxtel.
Volgens het transportbedrijf worden de 60 chauffeurs niet ontslagen. De chauffeurs kunnen tot april 2009 blijven werken. Het bedrijf is druk bezig om de werknemers vanaf dan intern te herplaatsen.
Contract
Salvesen wilde per oktober dit jaar de vervoersovereenkomst niet langer uitvoeren omdat het niet meer uit kon. Volgens de FNV is het contract zeer nadelig voor de vervoerder. ‘Distrifresh heeft gewoon een wurgcontract afgesloten waar ND Logistics/Christian Salevesen verlies op maakt’, aldus de FNV.
CAO
In de brandbrief stelt de FNV dat de nieuwe vervoerder die Distrifresh gaat kiezen zich aan de cao Beroepsgoederenvervoer houdt en dat Distrifresh er voor zorgt de werknemers zeker zijn van werk en hun arbeidsvoorwaarden behouden.
Ultimatum
De bond geeft de bedrijven tot woensdag 17 december, 16:00 uur om schriftelijk te bevestigen aan de eis van de bond te voldoen. Gebeurt dat niet, dan gaat de bond met zijn leden praten over acties.
Acties bij het bedrijf zouden gevolgen kunnen hebben voor de bevoorrading van supermarkten rond de kerstdagen.
Lees ook:
Salvesen wordt Distrifresh (10 mei 2007)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over vleesvervoer
Alle berichten over stakingen






