Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Wildproducent wil giftige pad exporteren

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
01 februari 2010 10:15 uur
Wildproducent wil giftige pad exporteren

CHARLEVILLE – Wildproducent United Game in Australië denkt een manier te hebben gevonden om de gevreesde en giftige reuzenpad uit te roeien: maak het geschikt voor huma consumptie en exporteer het naar China.

De reuzenpad zou in Australië al jaren verantwoordelijk zijn voor een massale slachting onder de slangen- en hagedissenpopulatie. De regering heeft al miljoenen gestopt in de bestrijding van de giftige pad

Directeur John Burey van United Game denkt dat het paddenvlees echter een grote hit kan worden in China. ‘Het is net als van citroenen limonade maken’, aldus Burey.

Burey stelt voor dat mensen de padden vangen en hem naar zijn fabriek brengen. Levend wel te verstaan. Zij krijgen er dan geld voor. Net zoiets als vroeger met oude kranten naar de papierhandel brengen. Het gif wordt dan geëxtraheerd uit de pad, waarna het dier wordt gedood en ingevroren en compleet naar China wordt geëxporteerd.

Burey reist volgende week naar China af om een exportvergunning te krijgen.

Lees ook:
Den Blijker schokt WNF met schildpadvlees (25 juni 2009)
Kikkerbillen blijven op menu in Nederland (25 februari 2009)
Slang laat 'dodelijk fastfood' staan (5 september 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over kikkervlees

 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl