Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Wakker Dier wint eis tot rectificatie

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
11 januari 2006 13:26 uur

Directeur Marianne Thieme behaalt succes in kort geding tegen NVPARNHEM - De Nederlandse Vakbond Pluimveehouders moet een uitspraak van hun voorzitter Ad Kon binnen vijf dagen rectificeren. Dat heeft de rechter in Arnhem woensdag bepaald. Ook moet de NVP zich in de toekomst van dit soort uitspraken onthouden, op straffe van een dwangsom van duizend euro per dag.

Hoe de rectificatie er precies uit moet zien, beslist de rechter binnen twee weken. Kon noemde Wakker Dier in november op een bijeenkomst in Wijchen een 'criminele organisatie'. Enkele dagen later publiceerden het Agrarisch Dagblad en het vakblad Pluimveehouderij die uitspraak. Dinsdag diende in Arnhem het kort geding dat de stichting Wakker Dier tegen de vakbond had aangespannen. Kon deed de gewraakte uitspraken naar aanleiding van de campagne ‘Rem het virus, eet geen kip’ van de dierenwelzijnsorganisatie.

De NVP-voorzitter zegt de uitspraak 'wel te hebben verwacht'. 'Dinsdag was al duidelijk welke kant de rechter op zou gaan.' Wel is hij teleurgesteld over het feit dat de rechter voorbij is gegaan aan de enorme angstgevoelens die heersen bij zijn achterban door de acties van Wakker Dier. De dierenwelzijnsorganisatie zegt tevreden te zijn met de uitspraak en hoopt in de toekomst alleen nog maar te discussiëren op basis van argumenten.

Lees ook:

Ad Kon laat zich de mond niet snoeren

Vandaag uitspraak kort geding Wakker Dier-NVP

Klik hier voor pleidooi NVP

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl