WASHINGTON - De Verenigde Staten hebben de strafmaatregelen tegen Nederlands varkensvlees opgeschort. Die waren ingesteld omdat de EU hormoonvlees weigert.
Door de importheffing van 100 procent op varkensvleesproducten zou de export van varkensvlees naar de VS per 23 maart feitelijk onmogelijk zijn geworden. Met de export van varkensvlees (spare ribs) naar de VS zijn tientallen miljoenen euro's gemoeid.
De COV stelt verheugd te zijn. 'De intensieve en gezamenlijke lobbyinspanningen van de Nederlandse vleessector en de Nederlandse overheid in Brussel en in Washington worden hiermee beloond', aldus de COV.
De organisatie verwacht dat er nu mogelijkheden zijn om ook de maatregelen tegen Nederlands kalfsvlees weg te nemen.
Lees ook:
PVV: strafheffing VS mogelijk ten einde (23 februari 2009)
COV: 'Nederland zwaar gedupeerd' (19 januari 2009)
Export varkensvlees naar VS valt stil (19 januari 2009)
WTO: hormoonvlees bannen mag, sancties VS oké (27 oktober 2008)
Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over hormonen






