Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

VS moet vleesetend Rusland veroveren

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
25 januari 2007 11:32 uur
VS moet vleesetend Rusland veroveren

WASHINGTON – De Verenigde Staten kan de komende jaren veel meer geld verdienen aan de export van varkensvlees naar Rusland dan nu het geval is. Vooral in retail en horeca valt winst te behalen.

Dat staat te lezen in een rapport van de US Meat Export Federation. Momenteel zijn de grootste exporteurs nog Brazilië en de Europese Unie.

Grote markt
Omdat de vraag naar vlees in Rusland de komende tien jaar naar verwachting met 21 procent zal toenemen en de huidige import uit de bestaande landen min of meer hetzelfde zal blijven, ligt er voor de VS daarom een grote markt open, aldus het rapport.
Vorig jaar was Rusland de op zes na grootste markt voor de Verenigde Staten. Ongeveer 2,5 procent van de totale varkensvleesexport gaat die kant op. De exportwaarde bedraagt ruim 50 miljoen euro.

Gerichte producten
De USMEF zegt dat varkensvleesexporteurs zich vooral op retail en horeca zouden moeten richten. Door de toenemende welvaart in Rusland zal met name in die segmenten de vleesconsumptie toenemen.
Een andere mogelijkheid is het produceren van speciaal op de Russische consument gerichte varkensvleesproducten in de eigen fabrieken.

‘We realiseren ons dat hiervoor flink moet worden geïnvesteerd, maar om grip te blijven houden op de lucratieve Russische markt is iets in die richting wel noodzakelijk’, aldus de USMEF.

Lees ook:
Amerikaanse export varkensvlees valt tegen (1 december 2006)

Of kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over export

Alle berichten over varkensvlees

Alle berichten over Verenigde Staten

Alle berichten over Rusland

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl