Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vrieskip mag niet als vers worden verkocht

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
01 april 2009 12:03 uur
Vrieskip mag niet als vers worden verkocht

BRUSSEL - Bevoren pluimveevlees mag niet meer worden verkocht als vers. Dat heeft het Europees Parlement besloten.

Veel consumenten weten volgens fractieleider Jan Mulder (VVD) niet dat pluimveevlees dat vers wordt aangeboden misschien ooit bevroren is geweest.

De oude handelsnormen uit 1990 zijn volgens hem te onduidelijk en onvolledig. 'Gelukkig maakt de nieuwe definitie die zowel geldt voor pluimveevlees dat in Europa is geproduceerd als voor geïmporteerd pluimveevlees, een einde aan deze misleiding', aldus Mulder.

Lees ook:
Diepvrieskip nekt inbreker  (4 februari 2009)
Rusland wil geen vriesvlees meer (19 mei 2008)
Veel animo voor export vrieskip naar Egypte (25 juli 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over bevroren kippenvlees
Alle berichten over Jan Mulder

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl