Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vloedgolf aan spookfacturen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
12 augustus 2011 11:13 uur

BREDA - Het Steunpunt Acquisitiefraude waarschuwt voor spookfacturen, nadat in Breda een flink aantal bedrijven voor de tweede keer dit jaar een nepfactuur binnen kregen. Ook in de regio Arnhem/Nijmegen duiken de facturen op.

Afgelopen woensdag en donderdag plofte bij een flink aantal Bredase bedrijven voor de tweede keer een spookfactuur binnen. De factuur, ten bedrage van €291,50, komt van de Centrale Bedrijfsregistratie. Betaling zou binnen 14 dagen moeten plaats hebben. Het Steunpunt Acquisitiefraude (SAF) waarschuwt voor de nepfacturen. ‘Het lijkt een factuur, maar is het niet’, zo meldt het SAF. ‘Er is geen verplichting te betalen.’ Gelijksoortige nota’s doken onlangs ook op bij bedrijven in de regio Arnhem/Nijmegen, meldt Dagblad De Gelderlander. In totaal kreeg het SAF al zo’n zeshonderd meldingen.

Kleine lettertjes
Dat er geen betalingsverplichting is, maar dat het slechts een aanbieding is, staat ook in de kleine lettertjes achter op de factuur. Daardoor is het lastig of zelfs onmogelijk om de verzenders van dit soort facturen juridisch aan te pakken, het blijft allemaal net binnen de grenzen van de wet. In april werden Nederlandse bedrijven al geconfronteerd met eenzelfde actie. Onder de naam BedrijvenGidsOnline werden toen honderden facturen het hele land in gestuurd.

Ondernemers alert
Doordat Bredase ondernemers eerder dit jaar ook al spookfacturen binnen kregen vielen ze dit keer snel op en kregen ze direct publiciteit. Cafetariahouder Eddy Couwenberg van Kwalitaria de Bisschopshoeve twitterde ook al vlot. Hij stuurde met zijn tweet bijgaande foto mee van de nepfactuur. Dat de ‘oplichters’ niet heel handig te werk zijn gegaan blijkt uit het feit dat ze ook een factuur naar Omroep Brabant stuurden.

Die stuurde ook al snel een waarschuwing de ether in.

 

1 Reacties

ook wij kregen deze factuur.regio salland.
huisman @ 12-08-2011 17:18 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl