Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vleessector: 'Diermeel terug in veevoer'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
04 december 2008 09:00 uur
Vleessector: 'Diermeel terug in veevoer'

DOETINCHEM – De vleessector wil het gebruik van diermeel voor de vleesproductie weer bespreekbaar maken. Dat zegt secretaris COV-Richard van der Kruijk deze maand (december 2008) in het vakblad Meat & Meal.

De brancheorganisatie COV ziet in het VROM-rapport over de milieueffecten van vlees eten genoeg reden om deze discussie weer op gang te brengen.
De graan- en sojateelt voor veevoer, wordt door klimaatlobbyisten gezien als een belangrijke energievreter.

BSE
‘Het is goed dat beleidsmakers en NGO’s zich realiseren wat een van de belangrijkste oorzaken is van de hoeveelheid plantaardig diervoeder die nodig is om één kilo vlees te produceren’, stelt Van der Kruijk in het blad, doelend op de BSE-crisis.

Het is sinds de BSE-crisis verboden om dierlijke resten te gebruiken in veevoer. Daardoor wordt meer graan en soja gebruikt.
‘In plaats van ongenuanceerd roepen dat er minder vlees gegeten moet worden, kunnen we beter bespreken of dierlijke eiwitten van niet risicodragende dieren zoals kippen en varkens, weer mogen worden gebruikt in ons veevoer. Onder strikte condities uiteraard.’

Lees het hele artikel: ‘Vlees is zo vervuilend nog niet’, deze maand (december 2008) in Meat & Meal.

Download het rapport hier

Lees ook:
LTO schiet rapport vleesconsumptie af (3 november 2008)
Geen vlees meer wordt economische ramp
 (30 oktober 2008)
'Vegetariër helpt klimaat niet echt' (30 oktober 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over vlees en klimaat

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl