OCHTEN - Het Nederlandse Ojah bv opent maandag 3 oktober 2011 haar gloednieuwe productielocatie in het Gelderse Ochten.
Vanaf dat moment is Beeter®, na een succesvolle introductie in 2010, op grote schaal beschikbaar als basis voor een geheel nieuwe categorie vleesalternatieven. Consumententesten geven steevast een hoge waardering aan Beeter® . Het bureau Blonk Milieuadvies becijferde dat Beeter® ten opzichte van Nederlandse kip tot 3 maal beter scoort op energie- en landverbruik en dat de broeikasgasemissie tot een factor 5 lager uitvalt.
800 ton
Het lukte Ojah haar technische vinding in 4 jaar te vertalen van idee tot opgeschaald proces. De nieuwe fabriek in Ochten heeft een oppervlak van 1500m2 en een initiële capaciteit van circa 800 ton. Een voor Nederlandse begrippen bijzondere prestatie, waarmee het bedrijf in de race is voor de prestigieuze Food Valley Award 2011.
Beeter® wordt gemaakt door eiwitrijk, glutenvrij meel en water in één stap te mengen, kneden, koken en persen. De soja die als grondstof wordt gebruikt is duurzaam geteeld en niet-genetisch gemanipuleerd. Lokale eiwitbronnen zoals erwt en lupine versterken binnen afzienbare termijn het smaak- en voedingsbereik van Beeter®. De komende maanden introduceren bekende en nieuwe aanbieders producten op basis van Beeter®. Zij grijpen de kans zich hiermee in de sterk groeiende markt van vleesalternatieven te onderscheiden.






