BRUSSEL - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben nog geen akkoord bereikt over een nieuwe regeling voor de invoer van Amerikaans rundvlees.
Hierdoor zou het 21 jaar oude handelsconflict over hormonenvlees eindelijk worden opgelost.
Sinds 1988 is de invoer van met hormonen bewerkt vlees uit de VS en Canada verboden. Als compensatie mogen de VS van de Wereldhandelsorganisatie WTO al tien jaar lang handelssancties opleggen ter waarde van 116,8 miljoen dollar.
De aftredende regering Bush besliste in laatste instantie om de heffingen vanaf 23 maart aan de hand van een soort rotatiesysteem op een reeks nieuwe producten toe te passen.
Opschorten
Omdat er bij beide handelspartners bereidheid leek te bestaan om over de invoer van Amerikaans vlees in de EU te onderhandelen, beslisten de Amerikanen om de invoering van dat nieuwe systeem een maand lang op te schorten.
Carrouselsysteem
‘Maar op dit ogenblik is van een akkoord nog geen sprake. Zoals het er nu naar uitziet zal het carrouselsysteem vanaf donderdag 23 april in werking treden’, zegt vice-voorzitter John Reddington van het American Meat Institute.
Lees ook:
'Rundvleesakkoord EU-VS bijna rond' (20 maart 2009)
PVV: strafheffing VS mogelijk ten einde (23 februari 2009)
Export varkensvlees naar VS valt stil (29 januari 2009)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over de Verenigde Staten






