Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vlees op 30 april beter bereid

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
07 mei 2007 13:33 uur
Vlees op 30 april beter bereid
DEN HAAG - De bereiding en het bewaren van voedsel tijdens Koninginnedag is weer vooruit gegaan ten opzichte van voorgaande jaren. Dat meldt de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA).

Dit ondanks het warme weer op 30 april. De controles richtten zich vooral op het gekoeld bewaren en hygiënisch bereiden van levensmiddelen. Ook werd gelet op overtredingen van de drank- en horecawet en de tabakswet. Er werden in het hele land 459 controles uitgevoerd.

Er zijn dit jaar minder overtredingen geconstateerd. Het aantal uitgedeelde boetes en waarschuwingen lag dit jaar dan ook lager. Voor de warenwet zijn 45 maatregelen genomen tegenover 78 in 2006.

Ondernemers blijken van eerdere incidenten te hebben geleerd. De meeste boeterapporten en schriftelijke waarschuwingen werden uitgedeeld omdat het voedsel niet de juiste temperatuur had.

Overzicht van het aantal maatregelen tijdens Koninginnedag 2007:



Lees ook:
'Bereiden vlees groot mysterie' (22 januari 2007)

Elektronische neus voor vleesbederf (13 decmeber 2006)

Academici nonchalant met keukenhygiëne (4 juli 2006)

Of bekijk onze:
HACCP Module

Al uw vleesnieuws kant-en-klaar op uw bord?
Abonneer u dan op onze GRATIS nieuwsbrief!

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl