Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vlees bevordert opname niet-heemijzer

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
22 april 2011 11:21 uur

ZOETERMEER - De consumptie van vlees bevordert de opname van niet-heemijzer in het lichaam. Die claim is goedgekeurd door de Europese Voedsel Autoriteit (EFSA).

De EFSA heeft 443 voedselclaims beoordeeld. Daarvan kon slechts een beperkt aantal van 13% de scherpe toets der kritiek doorstaan. De gunstige werking van vlees bij de opname van niet-heemijzer is daar één van, meldt Vlees.nl.

Hemoglobine

Bekend was al dat vlees garant staat voor een natuurlijke snelle opname van heemijzer. Dit komt alleen voor in dierlijke producten zoals vlees (in de eiwitten hemoglobine en myoglobine) en is van belang voor het zuurstoftransport door het lichaam.

IJzer uit vlees (heem) wordt beter opgenomen door het lichaam dan die uit plantaardige producten (niet-heem). In Nederland nemen groepen (kinderen, jonge meisjes en zwangeren) vaak minder ijzer op dan aanbevolen wordt door met name de Gezondheidsraad en het Voedingscentrum.
 

Een ijzertekort kan bloedarmoede veroorzaken. Wie geen vlees eet, moet ijzer uit andere bronnen zien te halen, zoals bruin brood en groenten.

Klik hier voor het EFSA-rapport

Bron: www.vlees.nl

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl