Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vion stapt in eigen merk

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
16 november 2007 11:57 uur
Vion stapt in eigen merk

NIJMEGEN - Vion gaat in convenience steeds meer toe naar eigen branding; onder Vion-naam maar ook via co-branding op de eigen merken. 

'Het is een nieuwe ambitie van ons', zegt Peter Beckers (lid Raad van Bestuur en chief strategic officer van Vion Food Group) tijdens het congres The Future of Food en Agri.

'Maar we beseffen heel goed dat een brand een kwestie van een lange weg is. De marktaandelen die we voor ogen hebben zijn in het begin dan ook heel bescheiden.'

Koel en vries
In conveniencefood is Vion met name sterk in koel en vries (verwerkt product). Bij het koelsegment gaat het vooral om verwerkt vlees (verpakt, vleeswaren) kant-en-klaarmaaltijden en soepen. In het vriessegment zit Vion in kant-en-klaarmaaltijden, groenten, roodvlees (vooral voor Oost-Europa) en soepen.

'Vion-inside'
Het concern heeft onder meer de merken Gourmet, Quisit (kant-en-klaarmaaltijden en tapas) en Bio+ en wil in de toekomst meer branden onder Vion-vlag. Dat gebeurde voor het eerst op de Anuga, onder meer met de Power Runner. Gekozen wordt ook voor het vermelden van het Vion-logo naast de bestaande eigen merken. Beckers noemt dit ‘de intel-inside manier’.

Langzaam hogere marge
Het bedrijf wil in de branding stap voor stap vooruitkomen. 'Ik wil 100 procent zeker zijn dat de kwaliteit goed is en dat er geen risico rond voedselveiligheid is. We gaan dan ook langzaam naar een hogere marge toe.'

Over de prijsstelling van de Vion-producten praat Beckers niet. In de sector wordt volgens hem te veel naar prijs gekeken.

'Prijsdenken afleren'
'Ik kom zelf oorspronkelijk uit de farmaceutische industrie. Daar heerst toch een andere mentaliteit dan in de voedingsmiddelenindustrie Bij farma kenden we de prijs van de producten niet eens. Er was een gezond rendement dat weer werd ingebracht in innovatie. In de food hebben we dat met zijn allen niet voor elkaar gekregen. We moeten dat prijsdenken afleren.'

Lees ook:
Sportworst Vion topinnovatie op Anuga (14 oktober 2007)

Vion loert op overnames (12 oktober 2007) 

Vion neemt Oerlemans over (12 september 2007)

Vion in aardappelen? (3 juli 2007) 

Vion boert goed in convenience (27 april 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:

Alle berichten over Vion

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl