Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vion grootste vleesleverancier Duitsland

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
02 oktober 2009 10:37 uur
Vion grootste vleesleverancier Duitsland
FRANKFURT - Vion staat tweede in de top-100 van leveranciers aan de Duitse levensmiddelenhandel. Het is het eerste vleesbedrijf in de lijst.

De lijst 2008-2009, die wordt aangevoerd door Nestlé, is op basis van omzetten in Duitsland opgesteld door de Lebensmittel Zeitung. Volgens de krant was 2008 een zeer turbulent jaar met gestegen grondstofkosten, de wereldwijde crisis en stagnatie van kredietverstrekking door banken.

Toch wisten veel bedrijven in de top-100 hun omzet te vergroten. Vion Food Group verhoogde de omzet (3,2 miljard in Duitsland), met 5,3 procent. B + C Tönnies, het tweede vleesbedrijf op de lijst, zag de omzet met 11 procent toenemen tot 2,16 miljard. In de algehele klassering staat het bedrijf op plek 7.

Derde vleesbedrijf is PHW Gruppe (van het merk Wiesenhof) met een omzet van 1,54 miljard (op plek 17 in de overall lijst). Dit bedrijf haalde een forse omzetverhoging van 21,6 procent.

Vleesbedrijven zijn goed vertegenwoordigd in de lijst. Er staan er in totaal twaalf in. Müller Gruppe (twaalfde vleesbedrijf, op plek 95 in de top-100) haalde met een omzet van 290 miljoen een van de grootste omzetstijgingen in de lijst (+30,6 procent).

Bekijk de top-10 vleesleveranciers

Bekijk de
complete lijst

Lees ook:
Duitser eet 46 varkens in zijn leven (2 oktober 2009)
Vlees Aldi krijgt 'Made in Germany'-etiket (8 september 2009)

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl