Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vion gaat niet naar de beurs

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
14 maart 2008 10:24 uur
Vion gaat niet naar de beurs
AMSTERDAM - Een beursgang voor Vion zit er voorlopig niet in. Volgens strategisch directeur Peter Beckers van Vion geeft een gang naar de beurs alleen maar gedoe.

Beckers lachte een journalist die informeerde naar eventuele beursplannen vierkant uit, meldt business-site Z24 van het Financieele Dagblad.

Volgens Beckers heeft het concern de belegger helemaal niet nodig. 'We hebben geld genoeg.'

'Grote onbekende'
De Z24-analyse Help de Beurs loopt leeg. Nou en? geeft aan dat Vion, hoewel voor de meeste mensen een grote onbekende, een van de grotere bedrijven van Nederland is. Er werken ruim 15.000 mensen en dat is meer dan bij Stork. En de omzet van 7,4 miljard euro (in 2006) ligt zo’n anderhalf miljard boven die van Numico.

De gedachte was dan ook dat het bedrijf rijp was voor een beursgang. Maar het Vion-bestuur wil daar dus niets van weten.

Heel lastig
Vroeger was een beursgang de kroon op het werk van de ondernemer en de springplank naar verdere expansie, meldt de analyse. Tegenwoordig hoeft het allemaal niet meer zo nodig. De beurs is vooral heel lastig.

Beleggers zeuren om rendement, toezichthouders willen volledige transparantie en hedge funds schrijven nare brieven waarmee ze je dwingen het bedrijf in stukken te hakken. Alleen een masochist wil naar de beurs, aldus de analyse.

Lees ook:
Groei of niche bepaalt toekomst vleesbedrijf (13 maart 2008)
Vion en VanDrie gebeten hond in VN-artikel (8 februari 2008)
Vion snijdt in slacht (21 januari 2008)
Vion stapt in eigen merk (16 november 2007)
Vion in wereldtop slachters (28 augustus 2007)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over Vion

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl