Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Verburg is nog niet af van Wildeboer

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
12 augustus 2008 14:31 uur
Verburg is nog niet af van Wildeboer

LEEUWARDEN - Minister Verburg is nog niet af van Aaldert Wildeboer. Dat geeft de Friese slachter de minister op een briefje.

Wildeboer geeft Verburg nog steeds de schuld van het naar de afgrond gaan van zijn slachterij Friesland Vlees in Leeuwarden. 'Straks als het rustiger is, heb ik nog wat voor haar in petto. Ik laat het er niet bij zitten. Zij en haar bloedhondjes zijn nog niet klaar met mij', zegt hij tegen Meatandmeal.nl.

Verkocht
Deze week maakte Wildeboer bekend dat de slachterij en de bijbehorende gebouwen definitief zijn verkocht. Zelf wil hij niet zeggen aan wie, maar naar verluidt heeft een projectontwikkelaar het terrein gekocht. Geslacht zal er in ieder geval niet meer worden, aldus Wildeboer.

Wel gaat hij nieuw leven blazen in zijn oude slachterij in Hoogeveen. Een aantal medewerkers van Friesland Vlees neemt hij mee.

Lees ook:
Henk Visser springt in gat Friesland Vlees (12 augustus 2008)
Wildeboer 'helemaal klaar' met slachten (11 augustus 2008)
Friesland Vlees is verkocht (11 augustus 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Friesland Vlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl