AMSTERDAM - Stoppen met vlees eten als protest tegen dierenleed is dom. Het gaat er namelijk niet om of het dier voor je wordt gedood, maar hoe het heeft geleefd.
Dat betoogt Jenna Woginrich, voormalig vegetariër en nu een biologische boer, in The Guardian. Haar theorie: vegetariërs zijn geen klanten van veehouders en daarom zullen veehouders niet naar hen luisteren. Maar als je bereid bent meer te betalen voor een biefstukje afkomstig van een koe die goed behandeld is, dan zal de vleesindustrie diervriendelijker worden.
Lees hier een samenvatting in NRC
Lees hier het hele artikel in The Guardian
Bron: NRC






Zelfs als dat klein percentage vegetariërs weer vlees zou gaan eten en opnieuw klant wordt van de veehouders, dan zouden die veehouders daar toch niet naar luisteren. Geld is immers veel belangrijker dan dierenwelzijn. En zolang de grote massa geen bezwaar heeft blijven de huidige praktijken vrolijk verder bestaan.