LAREN - Wijlen Ton Spoelder is een van de bedenkers van de slavink. Het rolletje gehakt, verpakt in gerookt spek, werd in 1952 een nationale hit. De huidige eigenaren van slagerij Spoelder in Laren, Rodney en Patrick te Pas, zijn óók vernieuwend bezig. Al in 1998 transformeerden ze de slagerij naar een delicatessenwinkel.
De Larense slager Ton Spoelder was zijn tijd altijd ver vooruit. Terwijl zijn collega’s het vlees nog op de transportfiets naar de klanten brachten, haalde hij als een van de eerste slagers in ons land in de jaren vijftig van de vorige eeuw de consumenten naar zich toe en liet een toonbank in de winkel bouwen. Spoelder merkte dat de mensen steeds minder tijd over hielden om te koken. Hij speelde hierop in door vlug-klaar producten te bedenken. De slavink werd nationaal een begrip.
De lijn van Spoelder wordt door de huidige eigenaren Rodney en Patrick te Pas doorgezet. Ook zìj staan voor vernieuwing en lef. Al moet gezegd dat de locatie in ’t Gooi, waar de klanten bovengemiddeld besteden, het ook mógelijk maakt om te experimenteren en noviteiten in te voeren. Behalve vlees gaan er aan de Nieuweweg 13, een drukke winkelstraat in het Larense centrum, ook kazen, banketproducten, noten, zuivel en zelfs kroketten en frikadellen over de toonbank.
Een uitgebreide reportage over Slagerij Spoelder deze week in Vleesmagazine.





