ALBERTA – De varkensboer in Canada bij wiens varkens de gevreesde varkensgriep is ontdekt, is een Nederlander. Arnold van Ginkel emigreerde in 2003 naar Canada. Zijn bedrijf telt drieduizend varkens.
Van Ginkel zegt in een interview met de het Edmonton Journal in grote onzekerheid te verkeren over het voortbestaan van zijn bedrijf. Twee weken geleden bleken zijn varkens te zijn besmet met het H1N1-virus. Vermoedelijk heeft een medewerker die daarvoor in Mexico was geweest, de dieren geïnfecteerd.
Compensatie
Van Ginkel ziet het liefst dat de drieduizend varkens worden afgemaakt en dat hij compensatie krijgt voor dit verlies. ‘Dan kan iedereen weer door met zijn leven.’ Vijfhonderd varkens werden vorige week geruimd, omdat de stallen overval raakten. Elke week worden echter honderd nieuwe biggen geboren.
Drie ton
De varkenshouder schat dat hij – na eventuele ruiming van zijn varkens – een compensatie van circa drie ton nodig heeft om zijn bedrijf opnieuw op te bouwen. De Canadese varkensvleesindustrie lijdt naar schatting in totaal zo’n 230 miljoen euro schade door de Mexicaanse griep.
Verkeerd signaal
De minister van Landbouw George Groeneveld in Alberta vind ruiming niet nodig omdat het varkensgriep-virus niet verspreid kan worden via consumptie van varkensvlees.
'Het afmaken van deze dieren geeft een verkeerd signaal aan de wereld.' Van Ginkel is daarmee niet geholpen. ‘Ze testen mijn varkens wel continu, maar wat heeft dit voor zin? Niemand wil het vlees meer afnemen.’
Lees hier het hele interview
Varkensgriep zit niet in vlees: 16 vragen en antwoorden over varkensgriep
Lees ook:
VS, Canada en Mexico willen eind aan vleesban (11 mei 2009)
Varkens besmet met griep in Canada (4 mei 2009)
Egyptisch protest tegen varkensslacht (4 mei 2009)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over varkensgriep
Foto: Edmonton Herald






