Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vandaag uitspraak kort geding Wakker Dier-NVP

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
11 januari 2006 10:08 uur

Pluimveehouders zijn acties Wakker Dier zat

ARNHEM – Vandaag doet de rechter in Arnhem uitspraak in het kort geding dat Wakker Dier aanspande tegen voorzitter Ad Kon van de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders. Kon noemde Wakker Dier een 'criminele organisatie'.

Hij deed deze uitspraken in diverse media naar aanleiding van de campagne ‘Rem het virus, eet geen kip’ van de dierenwelzijnsorganisatie. Omdat hij zijn woorden niet wilde terugnemen, sleepte Wakker Dier Kon dinsdag voor de rechter.

Volgens woordvoerder Jan Brok van de NVP staan de leden vierkant achter de mening van hun voorzitter. 'Als je ziet wat Wakker Dier allemaal roept over de pluimveeindustrie. Zo ongefundeerd.' De leden vulden met honderden tegelijk via de website van de NVP een steunbetuiging aan Ad Kon in. Wakker Dier wil dat de rechter een verbod legt op dit soort uitspraken. ‘De continue verdachtmakingen vanuit de sector en de criminalisering van Wakker Dier zullen moeten stoppen’, stelt directeur Marianne Thieme.

De rechter zal zich met name buigen over wat het wetboek van strafrecht zegt over de term 'criminele organisatie'. Brok zou het in dat kader niet verbazen dat de NVP de uitspraak moet terugnemen, dan wel nuanceren. 'Maar wij bedoelen met 'crimineel' de geestelijke druk die Wakker Dier met haar dwingende, ongefundeerde campagnes uitoefent op de pluimveehouders. Opbrengsten gaan daardoor naar beneden en producten zoals kooi-eieren kunnen niet meer worden geleverd.' Dat Ad Kon voor de belangen van de pluimveehouders is opgekomen vindt Brok niet meer dan normaal.

Klik hier voor pleidooi NVP

(foto: Peter Drent)

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl