Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

'Van Rooi sluit Van Pelt Hellevoetsluis'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
16 juni 2009 11:28 uur
'Van Rooi sluit Van Pelt Hellevoetsluis'

HELMOND - Van Rooi Meat sluit vrijdag de voormalige vestiging van Van Pelt Vlees in Hellevoetsluis.

Alle voorverpakkingswerkzaamheden worden overgebracht naar de andere Van Pelt-vestiging in Scherpenzeel, melden werknemers van Van Pelt tegen Meat & Meal. Van Rooi nam Van Pelt Vlees vorig najaar over, nadat het bedrijf faillissement had aangevraagd. Toen werd ongeveer de helft van het personeel ontslagen.

De vestiging in Scherpenzeel ligt 113 kilometer verderop, op de Veluwe. De circa veertig overgebleven werknemers uit Hellevoetsluis moeten hier elke dag met busjes naartoe.

Brief
FNV-bestuurder John Klijn zegt tegen Meatandmeal.nl dat leden hem ook hebben geïnformeerd over de sluiting. Van Van Rooi zelf heeft de vakbond niets gehoord. 'Bovendien heeft Van Rooi het pas een week van te voren aan de medewerkers bekendgemaakt.'

Op een brief, met vragen over de gang van zaken, aan directeur Marc van Rooi heeft Klijn tot op heden ook niets gehoord.

Arbeidsvoorwaarden
Het is de vakbond onder meer onduidelijk of alle arbeidsvoorwaarden intact blijven, of de extra reistijd voor 100 procent wordt gecompenseerd. 'En wat er gebeurt als medewerkers naar de dokter of de tandarts moeten of te laat zijn?'

Reistijd
Verder wordt bij bedrijfsvervoer uitgegaan van drie uur reistijd. 'Dat is natuurlijk - zeker ’s middags - absolute flauwekul. En hoe wordt de lengte van de werkdag? Wordt nog maar vijf uur gewerkt of moeten ze toch acht uur werken waardoor de totale werkdag op elf uur uitkomt? En zijn dit dan overuren?', vraagt Klijn zich af.

Ook wil hij weten wat er gebeurt met de mensen die niet meewillen naar Scherpenzeel. 'Worden zij ontslagen? En hoe zit het dan met de ontslagvergoeding?'

Klijn waarschuwt Van Rooi dat hij wettelijk verplicht is om de mensen die naar Scherpenzeel gaan 100 procent te compenseren voor de reistijd. 'En de totale lengte van de werkdag mag niet worden aangetast.'

Reactie
Ondanks herhaalde pogingen van Meat & Meal voor een reactie van Van Rooi op de sluiting van Hellevoetsluis, is directeur Marc van Rooi niet bereikbaar voor commentaar.

Lees ook:
ProMessa, Geertsen en Van Pelt exit bij Spar (23 april 2009)

Alle berichten over het faillissement en de overname van Van Pelt Vlees:
25-09-2008 - Van Rooi Meat saneert direct bij Van Pelt 
25-09-2008 - Overstap Plus naar Vion nekslag voor Van Pelt
24-09-2008 - Personeel Van Pelt verslagen en boos
24-09-2008 - Van Pelt failliet door afhaken grote klant
24-09-2008 - 'Van Rooi neemt Van Pelt over'
23-09-2008 - Van Pelt Vlees gaat doorstarten
22-09-2008 - Van Pelt Vlees in surseance

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Van Rooi



1 Reacties

Nu zal het ook wel snel gebeurd zijn met de Middelburgse vesteging.
Die zal wel naar Sommeren verplaatst worden [ik geef ze geen ongelijk] Dat pand is toch veel te oud.
arnold @ 21-06-2009 19:35 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl