Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Van biologisch val je af (?)

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
14 mei 2009 14:05 uur
Van biologisch val je af (?)
DOETINCHEM – Een vermakelijk stukje vandaag op foodlog.nl. De website bekritiseert een artikel in het vrouwenblad Happinez over biologisch voedsel. In het artikel wordt beweerd dat je van biologisch eten afvalt en het diabetes voorkomt. Lezers wordt aanbevolen Knorr Bio (Unilever) te eten.

Auteur Wouter van der Land, die het artikel met gefronste wenkbrauwen las, maakte een belrondje langs het platform van biologisch voedsel Bio-Logica, het Voedingscentrum, Knorr en Sonja Bakker.

Bio-Logica noemt de bewering in het blad ‘gevaarlijk’ en ook het Voedingscentrum ontkent de heilzame werking van biologisch. Knorr stelde in een reactie dat 'ze zeker niet beweren dat Knorr Bio meer verzadigt'.  Sonja was niet bereikbaar.

Lees hier het artikel op Foodlog.nl

Lees ook het weblog Caroline op dieet

Lees ook:
Bio moet doorpakken in crisis (16 april 2009)
Biovlees en gemak gaan goed samen (21 januari 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over biologisch

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl