Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vaker vleesalarm in EU

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
07 juli 2006 10:59 uur
Er waren meer meldingen van met salmonella besmet vlees.BRUSSEL - Het aantal meldingen bij het Rapid Alert System for Food and Feed (RASFF) van de EU is het afgelopen jaar toegenomen met 22%. Er was onder meer een stijging in de meldingen over vlees en pluimveevlees.

Bij vlees en vleesproducten én bij pluimveevlees was er sprake van een groei van illegale import of doorvoer. Er was sprake van een lichte stijging van het aantal waarschuwingen over listeria en salmonella in vlees. Salmonella in pluimveevlees werd ook vaker gemeld.

Bij bijna eenderde van de meldingen (956) bij het RASFF moest direct actie worden ondernomen om te voorkomen dat ongeschikte producten op de markt kwamen en werden geconsumeerd. Vlees en vleesproducten voor 18% waren verantwoordelijk voor eenvijfde van de meldingen.

Volgens een toelichting van de Europese Commissie op het rapport houdt de sterke groei van het aantal waarschuwingen samen met een actievere houding van de EU-lidstaten, verbeterde controles in nieuwe EU-landen en de groei van de import door uitbreiding van het aantal lidstaten.

Sterke stijgers buiten de productgroepen vlees en vleesproducten en pluimveevlees waren malachiet groen in vis, met koolmonoxide behandelde vis, chlooramfenicol in honing en verboden kleurstoffen in ontbijtgranen, kruiden en zoetwaren. In kruiden en specerijen werd beduidend vaker aangetroffen: aflatoxine, salmonella en een te hoog gehalte aan E.coli en Entero's.

Er was ook een toename van waarschuwingen over het contact tussen voeding en verpakking. Meer meldingen werden gedaan over migratie van chroom, lood, nikkel, isopropyl thioxanthone en aromatische amines.

Lees ook:
Iedere maand wel een recall

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl