Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Uitbraak E.coli: zeven mensen in ziekenhuis

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
02 maart 2009 16:27 uur
Uitbraak E.coli: zeven mensen in ziekenhuis

BILTHOVEN – Nederland heeft in december en januari een uitbraak gehad van E.coli. Zeven mensen zijn in het ziekenhuis beland.

Dat heeft de RIVM gemeld aan de Europese Commissie. De eerste besmetting werd volgens de melding vastgesteld op 10 december. Eind januari werd de uitbraak vastgesteld nadat het aantal E.coli-besmettingen (20) was verdubbeld ten opzichte van normaal.

Vermoedelijk heeft de bacterie in rauw rundvlees gezeten. Bijna alle patiënten (80 procent) gaven aan in de week ervoor rauw rundvlees te hebben gegeten. De VWA heeft rauwe rundvleesproducten zowel bij de mensen thuis als bij de supermarkten en producenten gecontroleerd. Vooralsnog is er geen besmetting gevonden, maar het onderzoek loopt nog.

De E.coli die is gevonden is de Shiga toxin-producing Escherichia coli (STEC) O157.

De laatste vastgestelde uitbraak van E.coli in Nederland was in 2007. Deze werd veroorzaakt door sla. In 2005 was er een uitbraak veroorzaakt door vlees.

Download hier de E.coli melding van de RIVM

Lees ook:
Miljoenenclaim tegen Cargill om E.coli (29 januari 2009)
Roodvleeseter gevoeliger voor besmetting
(31 oktober 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over E.coli

Bron: Agrarisch Dagblad

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl