Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Toezicht dierenwelzijn schiet tekort

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
30 januari 2008 12:40 uur
Toezicht dierenwelzijn schiet tekort

DEN HAAG - Het toezicht op het welzijn van dieren bij onder meer slachterijen schiet tekort. Dat blijkt uit een uitgelekt rapport van de VWA.

Interne problemen leidden tot minder goed toezicht en gebrekkige handhaving van de regels bij onder meer slachterijen, verzamelcentra en transporteurs. De stichtingen Varkens in Nood en Dier en Recht publiceerden het rapport uit 2007 dinsdag. 

Het bedrijfsleven leeft de talrijke regels steeds minder vaak na, waardoor risico's op veeziekten groter worden. Ook zijn regels uit juni 2004, die dierenwelzijn met waarschuwingen, boetes en het intrekken van vergunningen zouden moeten waarborgen, nooit ten uitvoer gebracht.

'Als de interne problemen bij de VWA niet aangepakt worden leidt het opzetten van een beter toezicht- en handhavingsbeleid tot niets', staat in het rapport.

Scholing
Dierenartsen zouden nu onvoldoende motivatie en deskundigheid hebben. Scholing van dierenartsen en verbetering van hun arbeidsomstandigheden moeten ertoe leiden dat ze wel effectief toezicht kunnen houden en de regels handhaven. Zij zouden hun onafhankelijkheid kwijt zijn wegens hun verwevenheid met de sector.

Ontsteld
De Partij voor de Dieren is ontsteld over de bevindingen in het rapport. GroenLinks reageert geschokt, boos en onthutst op het 'verzwegen wanbeleid' bij VWA en wil dat Verburg direct ingrijpt. 'De minister is al een jaar op de hoogte zonder in actie te komen.' GroenLinks-Kamerlid Ineke van Gent vraagt Verburg woensdag tijdens een Kamerdebat om opheldering en actie.

Opheldering
SP-Kamerlid Krista van Velzen wil van Verburg weten waarom zij het 'vernietigende' rapport een jaar in de la heeft laten liggen. Zij vroeg een jaar geleden opheldering over het beleid bij de VWA, maar toen werden ernstige problemen volgens verzwegen. Verburg zegt het rapport niet te kennen.

Download hier het uitgelekte rapport van de VWA

Lees ook:
'Discussie dierenwelzijn slaat door' (24 januari 2008)
Thieme dierenbeschermer van het jaar (14 januari 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over dierenwelzijn
Alle berichten over de VWA

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl