Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Sulfiet in rundvlees slager

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
10 juli 2009 14:11 uur
Sulfiet in rundvlees slager

ANDERLECHT - In Anderlecht zijn dinsdag verschillende controles gedaan in slagerijen. Meer dan 200 kilo voedingswaren werden vernietigd. Bij één slager zijn sporen van sulfiet in het rundvlees ontdekt. 

Bij een slagerij op de Erasmusstraat kwam het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) in actie wegens het gebruik van verboden producten. Het agentschap nam 6,5 kilo sulfiet in beslag dat later vernietigd werd. Het Intercommunaal Laboratorium voor Scheikunde en Bacteriologie ontdekte sporen van sulfiet in het rundvlees, schrijft De Morgen. Sulfiet geeft een mooie rode kleur aan het vlees, maar kan tevens de geur van eventueel bederf maskeren en een allergische reactie uitlokken.

Ilegaal

Een honderdtal kilo vleeswaren en melkproducten afkomstig van een slagerij in de Wayezstraat werd vernietigd. Een werknemer van een slagerij op de Georges Moreaustraat verbleef illegaal in België en kreeg een bevel om het Belgische grondgebied te verlaten. Tenslotte hadden drie werknemers van een slagerij op de Clémenceaulaan hun onmiddellijke aangifte van tewerkstelling niet in orde. Twee van de drie verbleven daarnaast ook nog eens illegaal in België en kregen ook het bevel het Belgische grondgebied te verlaten.

Geen enkele gecontroleerde slagerij werd gesloten. De controles werden uitgevoerd door het Brussels Intercommunaal Laboratorium voor Scheikunde en Bacteriologie, de Gewestelijke Werkgelegenheidsinspectie en de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA).

 

 

Bron: De Morgen

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl