Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Stunten met vlees ook slecht voor werknemers slachterijen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
18 januari 2011 19:13 uur
Stunten met vlees ook slecht voor werknemers slachterijen

DEN HAAG - CNV Vakmensen heeft begrip voor de actie van varkensboeren, die vandaag een aantal slachterijen hebben geblokkeerd, uit protest tegen de lage vleesprijzen die zij krijgen.

'Het zou eens afgelopen moeten zijn met het gestunt met vlees', vindt CNV-onderhandelaar Frans van de Veen. 'Niet alleen de varkensboeren hebben daar last van. De 15.000 werknemers die in de vleessector werken, zijn hier net zo goed de dupe van.'

Niet ongestraft

Volgens Van de Veen zit het probleem in de hele keten. 'Alles is erop gericht om het vlees zo goedkoop mogelijk in de schappen te krijgen. Maar dat kan natuurlijk niet ongestraft. De werknemers in de vleessector betalen daar uiteindelijk de prijs voor. Ze merken het aan hun arbeidsvoorwaarden, aan de druk om zo snel en flexibel mogelijk te werken, aan de veiligheid die onder de druk komt te staan.'

Verantwoordelijkheid

Consumenten staan er volgens Van de Veen helaas te weinig bij stil waar het vlees vandaan komt en hoe het er in slachterijen aan toegaat. 'En inkooporganisaties van grote supermarktketens zouden hierin meer verantwoordelijkheid moeten nemen. Niet meer stunten met vlees.'

Van de Veen hoopt dat er in de hele keten - van boer tot consument - een discussie op gang komt om hier verandering in te brengen. 

Lees ook:
Varkensboeren blokkeren vandaag slachterijen (18 januari 2011)
Noodkreet NVV richting slachterijen (12 januari 2011)
Dioxineschandaal breidt zich uit (15 januari 2011)
AH garandeert dioxinevrij vlees (13 januari 2011)
Vion sluit tijdelijk slachthuizen in Duitsland (12 januari 2011)
Tönnies: situatie vleesmarkt rampzalig (12 januari 2011)
China weert Duits varkensvlees en ei (12 januari 2011)
Dioxine ook in Duits varkensvlees (12 januari 2011)
Besmet Duits veevoer naar Denemarken (11 januari 2011)
Dioxine aangetroffen in kippenvlees (8 januari 2011)
Dioxine in diervoeding al sinds maart (7 januari 2011)
Dioxineschandaal Duitsland escaleert (5 januari 2011)
Meeste meldingen dioxine in Iers vlees (17 juli 2009)
China onderschept Iers dioxinevlees (26 januari 2009)
Colruyt haalt 'dioxineworst' terug (2 januari 2009)
Ierse supers leggen karbonade weer in schap (10 december 2008)
Vion ontdekte dioxine in Ierse vleesproducten (9 december 2008)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Meer berichten over dioxine



 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl