Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Stel maakt apengehaktballen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
2 reacties
28 april 2010 15:59 uur
Stel maakt apengehaktballen

JAKARTA - De Indonesische politie heeft een stel opgepakt dat gehaktballen had gemaakt van het vlees van een beschermde apensoort.

Dat heeft de dierenrechtenorganisatie ProFauna woensdag laten weten. De man en de vrouw vingen op Java tientallen zeldzame Javaanse slankapen. Zij verwerkten het apenvlees tot balletjes in de soep, omdat zij rundvlees en kip te duur vonden.

De politie vond tientallen kilo's apenvlees, waarvoor naar schatting twintig tot 25 apen zijn gedood.

Lees ook:
Polen moeten stoppen met zwanenslacht (8 augustus 2007)

Bron: ANP

2 Reacties

Zeldzame SLANKaap, maar blijkbaar toch genoeg vlees voor soepballen. Mogelijk veel vaker het doelwit voor soepballen geweest, want erg zeldzaam. Is een betere naam dan niet "soepaap" zoals "soepschildpad"?
Peter @ 10-05-2010 17:57 uur
Hij is zeldzaam omdat de AH het nog niet in de schappen heeft.
Maak ze gek, nieuwe handel soepaap, kunnen we nog meer mollen op deze aarde.
Hebben ze weer een reden, het dier was bijna uitgestorfen maar door onze fok beleid hebben we nu een overschot, en slachten we ze maar.
sterrem. @ 26-05-2010 01:39 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl