Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Spaanse vleesproducenten laaiend

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
18 februari 2011 08:50 uur
Spaanse vleesproducenten laaiend

MADRID - De grootste organisatie van Spaanse vleesproducenten, Asoprovac, pikt het niet dat wielrenner Alberto Contador zijn positieve clenbuterolplas wijt aan een vervuild stuk inheems vlees.

De organisatie kon, als betrokken partij, het dossier van Contador inkijken. 'Verschillende punten zijn absoluut niet waar', klinkt het. Contador voert aan dat het bewuste beest waarvan de intussen beruchte steak afkomstig is, werd opgefokt met clenbuterol. 'De wielrenner valt onze sector aan. In 2010 werden bijna 15.000 stalen Spaans vlees gecontroleerd: geen enkel bevatte clenbuterol. In Spanje gelden dezelfde strenge controleregels als de rest van Europa. Ons vlees wordt niet behandeld met clenbuterol.'

Asoprovac ontkent de vervuild-vleestheorie en eist een onderzoek. Zeker omdat ongeveer 150.000 families afhankelijk zijn van de vee- en vleessector.

Lees ook:
Contador eet geen rundvlees meer (11 februari 2011)
Schoon vlees bij slager Contador (18 november 2010)
'Contador liegt over biefstuk' (4 oktober 2010)  
Contador houdt het bij vervuild vlees (30 september 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over clenbuterol

 

Bron: Nieuwsblad.be

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl