Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Snacks op sterk water

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
17 september 2009 08:35 uur
Snacks op sterk water

TILBURG - In Tilburg is een bizarre expositie te zien van snacks, zoals kroketten en frikandellen, op sterk water. De snacks behoren tot de nalatenschap van de markante snackbarhouder Fons Biemans.

Biemans runde dertien jaar lang, tot 1996, een cafetaria in Tilburg. In plaats van verse producten toonde hij snacks in de vitrine. Zodoende kon hij de werkvoorraad in de vriezer bewaren en hoefde hij nooit iets weg te gooien.

De bijzondere verzameling is ‘ontdekt’ door docent Bjoern Hofmans van hogeschool Avans. Tijdens een verhuizing, ontdekte hij de vondst in de kelder.’Ik wist niet wat ik zag’, aldus Hofmans.

De producten zijn ook te zien via de Snack-o-theek.nl.

Lees ook:
Kijken naar favoriete snack helpt afvallen (25 augustus 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over snacks

Bron: Misset Horeca

1 Reacties

Ben er geweest. Op de tentoonstelling. Weet nog steeds niet of het waar is dat het een nalatenschap betreft, die verzameling potten. Of de snacks op sterk water zijn gezet door een gestoorde snackbarhouder of door een grapjas: geen idee. Weet wel dat de tentoonstelling bijna te bizar is om even te verzinnen.

Er hoort een boekje bij. Ook dat heet Snack-o-theek. Geestig en informatief, leesbaar. Er staat een alfabet in, waarin Biemans allerhande ontboezemingen doet over hoe een fatsoenlijke snackbar te runnen. Hij raadt bijvoorbeeld aan om geen naamborden te plaatsen. Klanten zouden zich serieuzer genomen voelen als ze verondersteld worden alle snacks te kunnen benoemen. Alsof ze kenners zijn. Een vraag die het oproept: zijn we snackkenners? Of hebben we geen idee wat we eten?
Manon @ 21-09-2009 16:27 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl