Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Marco van Strien maakt weer Lekkerste ding van Brabant

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
31 januari 2012 17:13 uur
Marco van Strien maakt weer Lekkerste ding van Brabant

’S-GRAVENMOER – Keurslager Marco van Strien heeft opnieuw de vakwedstrijd Lekkerste ding van Brabant op zijn naam geschreven. Hij deed dat dit keer met Brabantse Globe.

Brabantse Globe is een kalfsbol met daar in salpicon, een soort ragout. Slager Martijn Balkenburg: ‘Het idee is ontstaan doordat we als slagers de koppen bij elkaar hebben gestoken. We wilden per se iets met kalfsvlees doen, omdat we ons eigen vee verzorgen op de Jacobushoeve.’

Hattrick
Het is de derde keer dat Van Strien de prijs won. In 2009 won het bedrijf met Brabantse Gebraad en in 2010 met de 'Brabantse kès-metworst'.
 

1 Reacties

Top slager met top producten.... Een waar voorbeeld voor iedereen die denkt dat je op een zogenaamde A 1 lokatie moet zitten om te overleven... Ga dan hier maar eens kijken....
kevin milton @ 31-01-2012 18:19 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.