Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Slagers onterecht in kwaad daglicht gesteld

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
4 reacties
03 november 2009 09:38 uur
Slagers onterecht in kwaad daglicht gesteld

RIJSWIJK - Slagers zijn vorige week onterecht in een kwaad daglicht gesteld. Dat vindt de Koninklijke Nederlandse Slagersorganisatie (KNS).

Het tv-programma Radar (Tros) besteedde aandacht aan de Vleeswijzer en filmde met een verborgen camera bij een aantal slagers.

De redactie onderzocht of slagers zich bewust zijn van dierenwelzijn en milieuvriendelijkheid in combinatie met de herkomst van de dieren van het door hen verkochte vlees.

Negatief
‘De strekking van de uitkomsten is enorm negatief gepresenteerd. Wanneer de in beeld gebrachte slager bijvoorbeeld aangaf dat hij zijn dieren - en dus vlees - van een lokale boer betrok werd door een toeter gesuggereerd dat dit niet waar was.'

Hans Baaij van Varkens in Nood gaf bovendien als commentaar dat in zijn ogen bijna alle slagers hun vlees van grote slachterijen betrekken en dus geen idee van de herkomst hebben. Wij weerleggen deze stelling met klem,’ aldus de KNS.

Slachterijen
‘In totaal slachten de grote slachterijen geen 99% van de dieren, zoals Varkens in Nood beweerde, maar slechts 69%. Regionale slachterijen zijn goed voor 30% en de kleine slachterijen, waaronder de Nederlandse zelfslachtende slagers (ruim 100), slachten jaarlijks 1% van de varkens, runderen en kalveren', aldus de KNS.

Aanbod
Er blijkt volgens de brancheorganisatie regionaal voldoende aanbod te zijn om slagers te voorzien. 'De slager is een ambachtelijke vakman en heeft niet alleen kennis van, maar ook liefde voor zijn vak en producten. Door de stelling van Varkens in Nood en het uitdragen van foutieve feiten wordt er geheel onterecht schade berokkend aan de geloofwaardigheid van de slager.’ 

EXTRA:
Bekijk hier de beelden van Tros Radar (uitzending 26 oktober). Het item over de Vleeswijzer begint na 8 minuut 40. Stem mee met onze nieuwe stelling: 'Ik voel mij als vleeseter...'. Stem hier.

Lees ook het weblog: Vega Versus Vlees

Download de Vleeswijzer

Lees ook:
COV verwerpt Vleeswijzer (27 oktober 2009)
Vleeswijzer is flut (27 oktober 2009)
Varkens in Nood biedt Vleeswijzer (27 oktober 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over vleesconsumptie

Bron: Slagerswereld

4 Reacties

radar maakt meer kapot dan je lief is.
gertjan @ 03-11-2009 12:10 uur
Radar is goed bezig!
Janneke @ 04-11-2009 22:19 uur
liefde voor hun vak??? voor hun maag zal je bedoelen. een dier is geen product. slachten is moord dat geen enkel daglicht kan verdragen...
datjehetevenweet @ 14-01-2010 19:13 uur
Son of a gun, this is so helupfl!
Colonel @ 12-12-2011 12:55 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl