RIJN- EN VEENSTREEK/STOMPWIJK - Streekproducten staan aan het begin van een grote, langdurige ontwikkeling. Dat is de overtuiging van bestuurslid Jan Bregman van de Agrarische Natuurvereniging Wijk en Wouden.
Jonge boeren, zoals Sjoerd Witteman en Lisette Verhoog, zoeken nieuwe wegen. Zij exploiteren sinds 2,5 jaar het vleesveebedrijf 'Het Groene Hartrund' aan de rand van Zoetermeer, meldt het Leidsch Dagblad.
De twee willen het vlees van hun Witblauwe Belgen zoveel mogelijk afzetten via lokale slagers, zoals Hans Reas in Zoetermeer en Loek van Vliet in Alphen aan den Rijn. De dieren krijgen ook lokaal geproduceerd veevoer te eten, zoals snijmaïs, aardappelen en bierbostel van de Heinekenbrouwerij in Zoeterwoude
De twee slagers zijn blij met hun toevelerancier, want hun klanten vragen steeds vaker om vlees van gecontroleerde, lokale herkomst en van een gegarandeerde kwaliteit. Ook de organisatie van de Polderdag 2010 ziet in het initiatief van Witteman en Verhoog een nieuwe start voor het boerenbedrijf.
Lees ook:
Erkenning voor smeerbare bloedworst (4 februari 2010)
Vechttrofee bekroont vlees Vechtdalrund (13 januari 2010)
Eataly Turijn: passie voor slow food (+ foto’s) (6 augustus 2009)
Nu al wachtlijst voor vlees Schotse hooglander (13 januari 2009)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over over streekproducten
Bron: Leidsch Dagblad






