Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Slachters leuken vegetarische barbecue op (+ foto's)

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
02 juli 2009 13:33 uur

DEN HAAG - De vegetarische lobby die donderdag zijn eigen Buitenhof Barbecue hield, had er waarschijnlijk niet op gerekend dat er ineens 250 actievoerende slachters en uitbeners voor hun neus stonden.

De medewerkers van diverse vleesbedrijven voerden donderdag op het Buitenhof actie voor een beter cao-bod. Op luttele meters knabbelden anti-vleeseters op soja-hamburgers en tofu-sateetjes.

De Buitenhof Barbecue wordt jaarlijks als tegenhanger gehouden van de Binnenhof Barbecue, die door de vleessector wordt georganiseerd, ter afsluiting van het Parlementaire jaar.

De stakers trokken rond half twee richting Perscentrum Nieuwspoort om de werkgevers te spreken te krijgen. Daar was juist het hoogtepunt van de Binnenhof Barbecue, waar hun voorman John Klijn op een haar na naar binnen mocht.

Vorkje meeprikken
FNV Bondgenoten en werknemers uit de vlees- en pluimveesector eisten met leuzen als 'mag ik ook een vorkje meeprikken' van hun werkgevers betere werkomstandigheden en meer loon.

Politie te paard, agenten en bewakers hielden de stakende meute tegen, waarna de groep na tien minuten weer afdroop naar het Buitenhof. Terug naar het vegetarische feestje...

Stem mee met onze nieuwe stelling: 'De stakingen in de vleessector zijn volkomen onterecht'. Stem mee!

Lees ook:
Partij voor de Dieren naar politie na barbecue (3 juli 2009)
John Klijn ' geweigerd' bij Binnenhof Barbecue (2 juli 2009)
FNV: 'Alblas weggestuurd om staking' (2 juli 2009)
Unieke weblog: Vega Versus Vlees (2 juli 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over de staking in de vleessector
Alle berichten over de Binnenhof Barbecue

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl