Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Rook- en knakworsten Unox minder zout

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
21 april 2009 14:06 uur
Rook- en knakworsten Unox minder zout

VLAARDINGEN - De rook- en knakworsten van Unox worden minder zout. De zoutverlaging is onderdeel van een verlaging van het natriumgehalte van in totaal 22.000 Unilever-producten.

Unilever wil zich inzetten voor een maximale dagelijkse zoutinname van zes gram per dag. De foodreus haalde eerder al ruim negen miljoen kilo zout uit producten. Er werd met name veel zout gehaald uit Knorr-maaltijdpakketten, Unox Soep in Zak en Cup-a-Soup. Het eten van soep is voor tien procent van invloed op de zoutinname.

Voedingspatroon
'We kijken niet alleen naar het zoutgehalte van onze producten, maar ook wat daarvan de bijdrage is aan het totale dagelijkse voedingspatroon,' legt vice president nutrition & health Gert Meijer uit. '
Als we willen uitkomen op maximaal zes gram per dag, mogen onze soepen in 2010 gemiddeld niet meer dan 360 milligram natrium per 100 gram bevatten.'

5 gram
Voor eind 2010 moet de zoutreductie in vrijwel het gehele voedingsmiddelenportfolio van 22.000 producten zover zijn dat een dagelijkse inname van maximaal zes gram zout mogelijk is. Unilever wil tegen eind 2015 zelfs een maximale inname van 5 gram zout per dag mogelijk maken, zoals is aanbevolen door wereldgezondheidsorganisatie WHO.

Smaak
Smaak, kwaliteit en houdbaarheid blijven volgens Unilever behouden. Consumenten zouden gemakkelijker hun smaakvoorkeur aanpassen aan minder zout als de voedingsmiddelenindustrie als geheel het zoutgehalte in producten verlaagt. 

Lees ook:
40% minder zout in bacon haalbaar (6 februari 2009) 
Broodje kebab is zout- en vetbom (28 januari 2009)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over Unilever

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl