Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

PVV: 'Aldi moet meebetalen'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 februari 2009 10:19 uur
PVV: 'Aldi moet meebetalen'
ZOETERMEER - Aldi moet eveneens drie cent per kilo afdragen van het varkensvlees dat de retailer in Nederland verkoopt.

Dat zei de commissie varkenshouderij van het Productschap Vee en Vlees (PVV) tijdens een vergadering.

Het bedrag is bedoeld voor het compensatiefonds om verdovingsapparatuur mee te bekostigen voor de castratie van beerbiggen.

'Onacceptabel'
Aldi weigert het bedrag tot nu toe af te dragen omdat het vlees van het Duitse Tönnies betrekt. De commissie varkenshouderij vindt de weigering onacceptabel.

Zoals het CBL heeft vastgelegd in de Verklaring van Noordwijk, dragen Nederlandse supers sinds oktober 2008 drie cent per kilo varkensvlees af voor de aanschaf van de verdovingsapparatuur.

'Ook Duitse supermarkten'
'Duitse supermarkten moeten dat ook doen. Aldi moet dus geld afdragen voor de castratie vanaf oktober vorig jaar, tot het moment waarop Tönnies een goede detectiemethode voor berengeur heeft', stelt PVV-secretaris Jos Jongerius in het Agrarisch Dagblad.

Lidl, een andere Duitse supermarktketen, heeft al wel aangegeven het geld voor de verdoving van beerbiggen te willen betalen.

Van Van Loon
Het gaat dan om het aandeel Nederlands varkensvlees in haar assortiment in de Nederlandse winkels. Dat vlees komt van Van Loon Vlees.

Voor het Duitse varkensvlees, dat van Westfleisch afkomstig is, wil Lidl geen geld afdragen.

Zo’n dertig procent van het varkensvlees in Nederlandse winkels komt uit Duitsland.

Lees ook:
Aldi betaalt niet mee aan verdoofd castreren (6 februari 2009)
Van Loon levert berenvlees voor Lidl NL (20 oktober 2008)
Lidl en Aldi over op ‘goed vlees’ (17 oktober 2008)
Aldi wil direct naar berenvlees (17 oktober 2008)
CBL betaalt mee aan castratie biggen (30 juni 2008)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over castreren

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl