Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Pluimveesector bereidt extra maatregelen voor

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
14 maart 2006 13:49 uur

Meer maatregelen tegen vogelgriepZOETERMEER - De Productschappen Vee, Vlees en Eieren (PVE) bereiden eigen extra maatregelen voor ter voorkoming en bestrijding van vogelgriep. De regels moeten ingaan zodra in Nederland een vogel met het H5N1-virus gevonden wordt, verklaart PVE-woordvoerder Dé van de Riet.

De extra maatregelen betreffen vooral aanscherping van de huidige protocollen voor het vervoer van het pluimvee en de reiniging van de veewagens.

Zo wil de sector na de vondst van het vogelgriepvirus dat iedere verplaatsing van pluimvee binnen 24 uur wordt gemeld bij het zogenoemde Koppel Informatiesysteem Pluimvee (KIP). Nu zijn die meldingen ook verplicht, maar krijgen de kippenboeren meer tijd.

De schappen willen ook dat de wielen en wielkasten van elk voertuig, dat een boerderij met pluimvee verlaat, gereinigd en ontsmet worden. Ook mogen alleen de kippen, kalkoenen en eenden vervoerd worden, die bij steekproef vrij van vogelgriep zijn bevonden. Alle pluimveebedrijven moeten daarnaast bijhouden wie op hun boerderij zijn geweest.

‘De bedoeling is dat zodra we ergens in Nederland iets vinden, we met een druk op de knop dit kunnen doen’, aldus Van de Riet. Of het virus bij een wilde vogel, hobbykip of commerciële eend wordt gevonden, maakt voor het ingaan van het strenge regime niet uit. Het dagelijks bestuur van de PVE moet de extra vogelgriepmaatregelen nog goedkeuren.

Lees ook:
Waarom heeft Nederland nog geen vogelgriep?

Dossier vogelgriep, klik hier

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl