Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Pierre Wind opent BioVak

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
18 januari 2010 12:41 uur
Pierre Wind opent BioVak

ZWOLLE – Topkok Pierre Wind, bekend van televisie, opent woensdag de BioVak in Zwolle.

In de IJsselhallen laten producenten van biologische levensmiddelen woensdag en donderdag hun waren zien. Ook zijn er workshops en debatten.

Pierre Wind is een van de meest zichtbare knokkers voor een betere voeding. Hij initieert en inspireert talloze projecten, vooral bij jongeren en jeugd. Tijdens de openingshandeling van de BioVak zal hij op zijn unieke manier een ‘verbond der onmachtigen’van boeren en burgers presenteren aan ook de buitenlui.

Als geen ander is Wind in staat verhalen te vertellen waar de agrarischeondernemer op kan intekenen om zijn of haar product weer voor het voetlicht te krijgen.

BioVak 2010 wordt georganiseerd door de Vakgroep Biologische Landbouw LTO/Biologica en ICEM.

Kijk in onze agenda voor meer beurzen dit jaar

Lees ook:
Debatten en workshops op Biovak 2010 (11 december 2009)
Plein voor detaillisten op BioVak (26 november 2009)
Biovak 2010 maakt cirkel rond (23 juli 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over biologisch

Bron: Foto: www.pierrewind.nl

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl