Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Ook stakingsdreiging bij kippenslachters

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
01 juli 2009 09:21 uur
Ook stakingsdreiging bij kippenslachters

HOUTEN - Er dreigen stakingen bij pluimveeverwerkers Flandrex in Assen, Pingo in Mierlo en Goor, Vlees du Bois in Veldhoven en Cargill in Denekamp.

Dat zegt FNV Bondgenoten nu deze vakbond niet akkoord is met het cao-eindbod in de pluimveesector.


CNV Bedrijvenbond is eerder, zij het morrend, wél akkoord gegaan met de cao-voorstellen van Nepluvi. Het gaat hier om een structurele loonsverhoging van 1,5 procent (1 procent per 1 juli en 0,5 procent per 1 januari 2010) en een eenmalige uitkering van een half procent.

'We hadden een grotere loonsverhoging willen hebben. We vinden dit eindbod te mager maar onze leden waren niet bereid te gaan staken voor meer', zegt Jacqueline Kraan van CNV Vlees en Vis in het Agrarisch Dagblad.

'Looneis 3,5 procent'
FNV Bondgenoten blijft echter vasthouden aan een structurele looneis van 3,5 procent (per 1 mei 2009) en afspraken over de werkgelegenheid en ).

Ook wil deze vakbond een minimum-cao, die vleesverwerkers zelf meer kunnen optuigen. Nepluvi wil echter vasthouden aan een standaard cao.

De aangekondigde stakingen vinden plaats bij de genoemde Plukon-vestigingen en de Cargil-vestiging in Denekamp.

Stem mee met onze nieuwe stelling: 'De stakingen in de vleessector zijn volkomen onterecht'. Stem mee!

Lees ook:
'Stakingen vleessector niet mislukt' (29 juni 2009)
Stakers vleessector naar Binnenhof Barbecue (29 juni 2009)
Vion Boxtel staakt door, dinsdag Scherpenzeel (29 juni 2009)
Eigen CAO Plukon op de helling (5 mei 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over stakingen
Alle berichten over cao's
Alle berichten over Plukon

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl