Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

'Noem varkensgriep Mexicaanse griep'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
28 april 2009 09:42 uur
'Noem varkensgriep Mexicaanse griep'

ZOETERMEER – De naam varkensgriep moet worden veranderd in Mexicaanse griep. Dat zegt Pascalle de Ruijter van de Productschappen Vee, Vlees en Eieren. Ook de Wereldorganisatie voor diergezondheid OIE noemt ‘varkensgriep’ geen juiste naam.

De OIE noemt de griep liever Noord-Amerikaanse griep, omdat het virus genetisch mogelijk daar is ontstaan.

Origine
Bovendien is dit varkensgriepvirus niet in varkens aangetroffen, stelt de organisatie. Het is daarnaast logisch dat een griep wordt genoemd naar de plek van origine, zoals de Spaanse griep en de Hongkong-griep.

In Israël wordt al over Mexicaanse griep gesproken. Varkens zijn volgens de Joden onreine dieren en de consumptie van varkensvlees is verboden.

Lees ook:
Dierenpartij ziet in griep verband bio-industrie (28 april 2009)
Varkensgriep zit niet in vlees: feiten op een rij (27 april 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over varkensvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl