LEUVEN/BRUSSEL – De Belgische vleesbedrijven, de groepen Covalis in Leuven en Viangros in Brussel gaan samenwerken. De bedrijven vormen een alliantie onder de naam Vivanda.
Om op een nog efficiëntere manier te kunnen beantwoorden aan de nieuwe uitdagingen in de markt van vers vlees, hebben de groepen Viangros en Covalis beslist om vanaf 1 januari 2011 een alliantie te vormen. Dankzij de volledige ketenbeheersing zullen beide groepen beter kunnen inspelen op de behoeften van de foodservice en de retail in hun toenemende vraag naar traceerbaarheid, controle, nieuwe producten voor meer convenience en op nieuwe trends in de vleessector. De nieuwe samenwerking in België die de hele keten van rund- en varkensvlees integreert, krijgt de naam Vivanda.
De benaming vindt haar oorsprong in het Latijnse ‘vivere’ en betekent ‘wat nodig is om te leven’; het Franse woord viande is ervan afgeleid. Groep Viangros neemt een minderheidsparticipatie in de groep Covalis; Covalis verwerft op haar beurt een minderheidsparticipatie in groep Viangros. Beide groepen zijn wederzijds vertegenwoordigd in de raden van bestuur.





